Przystąp on-line do OFE

ofe smartfonyInternet gości już w każdej dziedzinie naszego życia, tym bardziej, że w tej chwili zrealizowanie spraw za jego pośrednictwem nie wymaga ślęczenia przed monitorem komputera. Pojawiła się cała gama urządzeń posiadających dostęp do Internetu. To tzw. urządzenia mobilne, smartfony, tablety, notebooki, część czytników ebooków.

Jednym słowem co się komu zamarzy. Odzwyczailiśmy się od przekopywania stosów papierów i wypełniania ręcznie stosów formularzy. Ani to wygodne, ani to bezpieczne (łatwo może zginąć), ani to ekologiczne, a dane i tak prędzej czy później będą musiały znaleźć się w elektronicznej bazie danych na serwerze określonej instytucji czy urzędu.

Do OFE przez nowe technologie

Aplikacje webowe, albo inaczej internetowe to w tej chwili standard przy konstruowaniu strony internetowej. Aplikacja takowa umożliwia interakcję i swoiste zaingerowanie w treść strony. Korzystają z nich sklepy internetowe, portale społecznościowe, portale internetowe, ale także firmy, instytucje publiczne i finansowe. Najczęściej w przypadku tych ostatnich podmiotów mamy do czynienia z elektronicznym dostępem do wypełniania wniosków i formularzy.

Przystąp online do OFE tu następuje nazwa jest stałą pozycją na stronie każdego Funduszu Emerytalnego. W ten sposób dany podmiot pokazuje, że szanuje czas swoich potencjalnych i nowych klientów, a i sami pracownicy w łatwiejszy sposób mogą pracować z niezbędnymi danymi.

Przez internet jest łatwiej?

Wypełnienie aplikacji online jest proste szybkie i w większości przypadków intuicyjne, a klient ma już zaszczepioną świadomość, że dane OFE o niego dba zapewniając mu sprawną elektroniczną możliwość złożenia niezbędnej dokumentacji. Ten mechanizm to znana metoda wywierania wpływu na ludzi, opisana przez klasyka Cialdiniego jako metoda „stopy w drzwiach”. Klientowi, któremu coś zaoferujemy trudniej jest odmówić skorzystania z naszych usług lub zakupienia naszych produktów.

W opisywanym przez nas przypadku samo zaproponowanie uproszczenia procedury aplikacyjnej do minimum i zaoferowanie oszczędności czasu, może zadziałać jak taka ostateczna zachęta do wyboru właśnie tego OFE. Nie warto traktować tego, jako diabelskich sztuczek. Nie ma w tym nic złego, faktycznie tym sposobem oszczędzamy czas, a wyboru i tak powinniśmy dokonać sami na podstawie racjonalnych przesłanek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *